16 Ücretsiz ve Mükemmel Dreamweaver Uzantısı

\

Bu yazı, Adobe Dreamweaver için jQuery ve Prototype API uzantısı, PayPal, Skype ve Google araçları uzantıları gibi kullanışlı ve her Dreamweaver kullanıcısının işine yarayacak olan Dreamweaver uzantılarını (Dreamweaver extensions) içermektedir. Umarım işinize yarar.

Atomz Arama Motoru: Bu uzantı sayesinde web sitenize Atomz Aramasını ekleyebilirsiniz. Atomz sunucuları üzerinde depolanan çekirdeki kodun sitenize entegre edilmesi sayesinde siteniz üzerinde güçlü bir arama motoruna kavuşabilirsiniz. Sitenizde 10,000 sayfaya ya da belgeye kadar olan içeriğin arama motoru tarafından 30′un üzerinde dilde aranabilmesini sağlayabilirsiniz.

\

jQuery API Uzantısı: Eğer jQuery kullanıyorsanız Dreamweaver için geliştirilen bu eklentiye gerçekten ihtiyacınız olacaktır. Eklentinin kurulu olduğu Dreamweaver üzerinde çok daha az miktarda kod yazabilir, bunun yanısıra uzantının sunduğu kod renklendirme, kod parçacıkları ve tüm jQuery ve jQuery UI özelliklerini içeren kod ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

Skype İçin İletişim Araçları: Bu uzantı büyük ya da küçük tüm kurumlar için Skype’ın ucuz iletişim seçeneklerini web ortamlarına dahil edebilmenizi sağlıyor.

MovableType HTML Düzenleyicisi: MovableType sitelerini HTML düzenleyiciniz üzerinde daha hızlı ve daha verimli bir şekilde geliştirebilirsiniz.

\

YouTubizer: YouTube videolarını kolayca ve hızlıca, doğrudan Dreamweaver üzerinden sitenize dahil edin.

Google Araçları: Dreamweaver için Google Araçları herhangi bir kodlamaya gerek kalmadan Google servislerini kullanabilmenizi sağlıyor. Sitenize özgü Google araması oluşturabilir, Google Haritalar servisi ile yol tarih edebilir, Google Mobile için altı farklı aracı kullanablir ya da Google Checkout ile ürünlerinizi satabilirsiniz.

\

Adobe Kuler Uzantısı: Adobe Kuler, herhangi bir projeye ilham kaynağı olabilecek renk şemaları oluşturabilen bir web uygulamasıdır. Bu uzantı Adobe Kuler renk paletlerine doğrudan Dreamweaver üzerinden erişebilmenizi sağlıyor.

DotNetNuke SkinObjects: Bu Dreamweaver uzantısı DotNute Skinning işlemini gerçekten kolaylaştırıyor. Uzantıyı kurduktan sonra tüm DotNuke skin nesneleri ve onların özniteliklerine Dreamweaver üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

\

WordPress Dreamweaver Uzantısı: TAGStention bir Dreamweaver uzantısı olup WordPress şablon etiketlerini tema dosyalarınıza entegre edebilmenizi sağlıyor. Eper bir etiket herhangi bir parametreyi gerektiriyorsa, sihirbaz üzerinden ilgili parametreyi girmeniz isteniyor.

RubyWeaver: Bu uzantı, Ruby ve Rails için Dreamweaver üzerinde bir IDE görevini üstleniyor. Uzantının orjinali RidingTheClutch.com sitesnden Rob Cameron’a ait.

Stil Değiştiricisi: Garip bir Dreamweaver uzantısı olan Style Switcher uygulamanın kullanıldığı saate göre stil dosyasını değiştiren bir uygulama.

Joomla Template Oluşturucusu: Joomla! 1.5′i Öğrendiniz ve şablon oluşturmak için sabırsızlanıyor musunuz? O zaman bu eklentiyi kullanarak seri bir şekilde Joomla! şablonları oluşturabilirsiniz.

\

Dreamweaver İçin Prototype API Uzantısı: Bu uzantı, jQuery API uzantısı ile benzer özellikleri içeriyor ve Prototype çatısını kullanarak uygulama gelişirirken size zaman kazandırmayı hedefliyor. Prototype API uzantısı kod renklendirme, kod parçacıkları ve tüm Prototype fonksiyonlarını içeren kod ipuçlarını içeriyor.

Dreamweaver İçin PayPal eTicaret Araç Kiti: Bu eklenti sayesinde kurumsal web sitenize kolayca eTicaret özellikleri kazandırabilirsiniz. Kolayca ödeme düğmeleri ve temel alışveriş sepeti özelliklerini web sitenize entegre edebilirsiniz.

\

Dreamweaver İçin Drupal API Uzantısı: Drupal API uzantısı yazacağınız kod miktarını önemli miktarda azaltıyor ve Drupal dosyalarını düzenlerken kullanılan salt metin görünümünden sizi kurtarıyor. Eğer Drupal ile ilgileniyorsanız ya da kullanıyorsanız, ya da kullanmak istiyorsanız, o zaman bu eklentiye gerçekten ihtiyacınız olacaktır.

Eğer sizin de kullandığınız ücretsiz Dreamweaver eklentileri varsa yorumlarınızla paylaşın.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın